ZŠ Horšovský Týn - třída II.B
Vlasta Malá

zprávy pro rodiče
|<  <<  22/25    >>  >|
19.10.2020
Domácí úkoly na úterý 20.10.
Domácí úkoly na zítra zadávám už dnes. Zítra ráno bych to nestihla. Nechci zdržovat od práce ty děti, které nebudou mít zrovna online hodinu.
16.10.2020
Zprávy
Dobré ráno, dnes máme změnu. Domácí úkoly jsem vám uložila trochu přehledněji. Stačí kliknout vlevo na domácí úkoly. Mějte se hezky a příjemný víkend
15.10.2020
Úkoly na dnešní den
Dobré ráno, máme za sebou první den samostatné práce. Podle vašich ohlasů zvládáte všechno a práce vám jde pěkně od ruky. Máte ode mě pochvalu. M: dopište str. 23. Komu dvojky nejdou, procvičí si je ještě na papír. V matematice ještě str. 25/1,2,3. U cvičení 1 a 2 jsou barvy dány, u cvičení 3 diktují barvy rodiče - procvičujeme první, poslední, hned před, hned za. Zkuste doma složit 1+1=2, děti znovu přečtou, aby si zapamatovaly nové znaménko. Moje první psaní: str. 34, 35. Cvik je obtížnější, obtáhněte několikrát cviky na str. 34, pak se pusťte do str. 35. ŽA: str. 30 - práce podle úkolů. Zkuste doma i diktát písmen. Děti podle diktátu kladou písmena do řádku vedle sebe. Nezapomeneme zdůraznit, že řádek začíná vlevo. Diktujeme velké A, malé m, malé í,... asi 10 písmen. Potom to rodič přečte sám pro kontrolu, pak to přečte dítě. Nakonec opravíte případné chyby. Děti by měly písmena zvládat. A znovu se vracíme ke čtení a procvičování písmen. Při práci nezapomeneme správně sedět a správně držet tužku. Ozvěte se mi, jak vám to jde. Děkuji. O víkendu vám pošlu email, ve kterém se dozvíte informace k online výuce.
14.10.2020
Domácí úkoly
Dobré ráno, máme tady první den distančního vyučování. M: str. 23/ další dva řádky dvojek, pozor na správný sklon.Přidáme si ještě str. 24. Vysvětlit nové znaménko +. Jak se správně čte a co znamená - na obrázku v učebnici je jedna a jedna lahev, místo slovíčka a v matematice říkáme plus. 1+1=2 vznikl nám příklad na sčítání.Doplníte celou str. 24. Můžete si vyndat desky s číslicemi a příklad si sestavit a správně přečíst. ČJ: Moje první psaní- str. 32, 33. Neděste se, ve škole na to máme dvě hodiny. ŽA - str. 29.Úkoly podle zadání na spodní straně stránky. Stále číst a vracet se i k předešlým stránkám. Prvouka: 8/1. Práci si rozvrhněte na celé dopoledne. Při práci používejte číslice, písmenka. Přeji hezký a úspěšný den, tř.uč.
13.10.2020
Domácí úkoly a novinky ze třídy
Dobrý den,DÚ: M- str. 21/ 5, str. 23 - dva řádky dvojek. Pozor - správně číslici naklonit.Moje první psaní - dokončit str.31, někdo nestíhal ve škole, všichni str. 32. Od zítřka začíná distanční vyučování. Úkoly dostanete každé ráno sem, na webové stránky třídy.Podrobnější informace zašlu na email.Nebojte se, určitě to zvládneme. Hezký den, tř. uč.
12.10.2020
Domácí úkoly
Dobrý den, dnes jsme měli trochu rušný den. Prosím, znovu vysvětlete doma dětem, že cizí věci si brát nesmíme. Ve škole to neustále opakujeme a dnes opět došlo k nepříjemné věci.Děti vám to určitě vysvětlí, co se přihodilo. A teď ještě jedna věc. Děti nabyly dojmu, že opakování jednoho pokynu několikrát, je normální. Některé děti nejsou schopny splnit zadaný úkol, protože neposlouchají. Nechci na ně zvyšovat hlas a na běžnou mluvu nereagují. Zkuste si doma ověřit, zda reagují na běžný pokyn hned, nebo to musíte také opakovat. To, že neposlouchají zadání úkolu, si ověříte zítra v matematice.Zvažte, jestli je vhodné dávat dětem do školy hračky. Odvádí jejich pozornost při vyučování. Dnešní DÚ: Moje první psaní: str.1- jen jedničky. Psaní: papír - označené řádky. ŽA: str.28, 29 - číst. Čtení doma věnujte více času každý den, dětem se písmena pletou. Zítra známkujeme čtení, protože teď budeme hlavně opakovat. Písmena musíme zvládat, protože nás čekají slabiky.Nemocné děti: doplní probrané stránky. Hezký den, tř. uč.
9.10.2020
Domácí úkoly
Dobrý den, DÚ: M - str.20/4,5. Doma máte samostatnou práci dětí k učivu je větší, menší. Vznikají zbytečné chyby. Děti jsou nepozorné, neposlouchají, co se říká.Veďte je k tomu, aby si svou práci znovu překontrolovaly. Kdo má víc chyb, doma učivo zopakujte a procvičte. Písanky dnes nehledejte, nechala jsem si je ve škole. Úkol je na papíru - pozor!!! vypracujeme pouze zatrhnuté řádky. Přes víkend děti doma čtou - každý den. Dnes jsme známkovali přikládání písmen do mřížek. Zvládá to jen malá část dětí.Doma procvičujte a vracejte se i k mřížkám na předchozích stránkách v ŽA. Nové písmeno - rozstříhat a podepsat.Pro nemocné děti - písanka do str.29, M do str.20, ŽA do str.26. Určitě jste již zaslechli informace , které se týkají škol v nouzovém stavu. Od pondělí se ruší kroužky - hra na flétnu. Nový termín podzimních prázdnin 26.10. - 30.10.2020. Informuji vás s předstihem, abyste se na danou situaci mohli připravit.Hezký víkend, tř.uč.
8.10.2020
Domácí úkoly
Dobrý den, DÚ: M: Papír - jen cvičení 2. Procvičovat psaní 1. Dodržovat sklon, psát slabě, ořezanou tužkou. Pozor na správné držení tužky. Moje první psaní - str.29 - jen 3 řádky. Čtení písmen - každý den. Většina dětí zvládá bezvadně, ostatní doma jistě docvičí.Děti by měly písmeno přečíst hned, bez rozmýšlení a pěkně nahlas. Hezký den, tř. uč.
7.10.2020
Domácí úkoly
Dobrý den, DÚ: Moje první psaní: str.27, M: dokončit str. 19. Komu nepůjde psaní 1, doma procvičí trochu víc. Nové písmeno - vystřihnout a podepsat. Pro nemocné děti: ŽA do str.26 - vypracovat úkoly, Moje první psaní - do str.27, M - do str.19. Věnujte více pozornosti domácím úkolům. Dnes bylo několik úloh nedokončených. Někdo ještě nemá podepsanou ŽK od začátku roku. Učte se doma s dětmi.Některé děti ještě neznají číslice do 5, procvičujte. Psaní - špatné tvary, neořezaná tužka. Děti neposlouchají pokyny. Zkuste si doma s dětmi promluvit. Máme tu několik dětí, kterým chybí ouška. Nevnímají, co se jim říká. Hrozí nebezpečí úrazu.Hezký den, tř. uč.
6.10.2020
Domácí úkoly
Dobrý den, DÚ: M - str.17, celé dokončit. Doma procvičit je větší, menší, rovná se. Dnes domácí úkol ze psaní není. Barevné úlohy z češtiny: nový sešit, doma obalte. Str.2/ celá stránka. První část jsme začali ve škole, doma domalujte všechna A, a.Druhá část úkolu - vybarvit jen ty obrázky, které začínají na hlásku A. ŽA: číst str.23, 24. Nové písmeno U, u - doma rozstříhat, podepsat a dát do desek. Hezký den, tř. uč.
|<  <<  22/25    >>  >|

nahoru webmaster