ZŠ Horšovský Týn - třída II.B
Vlasta Malá

zprávy pro rodiče
|<  <<  24/25    >>  >|
18.9.2020
Domácí úkoly
Dobrý den, DÚ: M str.10/3,4.Moje první psaní str.17.Pro nemocné děti: M do str. 10, ŽA do str. 13, písanka do str. 17. Od dnešního dne začínáme doma každý den číst. ŽA str.13 - dole, procvičovat čtení písmen. Dole na stránce se rodiče podepíší.Doma můžete trénovat i diktát písmen, čísel a vkládat známá písmena do mřížky v ŽA. Děti dnes donesou domů Prvouku. Přes víkend obalte a podepište. Fixy ve škole nepoužíváme, dětem zbytečně zabírají v penále místo.Vhodnější by byla progressa, byla by hned po ruce. Hezký víkend, tř. uč.
17.9.2020
Domácí úkoly
Dobrý den,DÚ: M-Barevné příklady str.2/horní cvičení - vybarvit.Moje první psaní str.15. Děti dnes dostaly nové písmeno. Ve škole ho už rozstříhaly, stačí jen vzadu podepsat. Všechny děti mají dnes ode mě velkou pochvalu. Cvičení v M zvládly všechny na jedničku. Někomu se ještě trochu pletou jednotlivé číslice, proto doma s dětmi číslice procvičujte. Přes víkend překontrolujte pracovní sešity, obalte je a pod razítko podepište.Domácí úkoly podepisujte. Děkuji. Hezký den, tř. uč.
16.9.2020
Domácí úkoly
Dobrý den, DÚ - M - str. 9/4 dokončit, Moje první psaní - str. 14.Doma se vraťte v ŽA na str. 11 a zkuste vkládat písmeno m do mřížky. Písmena budou přibývat - čteme malé m, velké M. Doma opakujeme čtení číslic. Na emailu najdete přihlašovací údaje do fotogalerie. Hezký den Tř. uč.
15.9.2020
Domácí úkoly a zprávy ze třídy
Dobrý den, dnes začnu připomenutím. Když je dítě silně nachlazené, nechte ho doma. Roušky dávejte do školy raději dvě a hlavně čisté.Kdo ještě nezaplatil 200 Kč do fondu třídy, prosím, pošlete mi to. Máme platit čtvrtky a papíry.Děkuji.Máme tu první písmeno - doma písmenko M m rozstříhejte, vzadu podepište a vložte do desek na písmena. Ty budou děti nosit do školy. DÚ - M - Barevné příklady, vybarvit 4. Moje první psaní - str.13. Doma s dětmi trénujte vytleskávání slov - určovat kolik slabik daná slova mají. Poznat, na kterou hlásku slovo začíná. Některým dětem dělá potíže úplně obyčejné vybarvování. Zkuste děti přesvědčit, ať si doma sednou a něco nakreslí nebo vybarví. Hezký den, tř. uč.
14.9.2020
Domácí úkoly a zprávy ze třídy
Dobrý den, domácí úkoly : M - str.8/2,3. Moje první psaní - dokončit str. 12. Některé děti dnes neměly úkol, proto budou mít dnešní práci delší. Začínají nám marodit děti - sledujte, co je za domácí úkol a pracujte s dětmi doma. Pokud jim to nemoc dovolí. Opakujte s dětmi stránky, které jsou hotové ze školy. Vracejte se k úkolům, které měly děti špatně. Hlídejte domácí úkoly - vždy jsou dva. Jestli máte nějaký dotaz nebo chcete své dítě omluvit, napište mail nebo zavolejte. / nejlépe do půl osmé /. Hezký den, tř. uč.
11.9.2020
Domácí úkoly a zprávy
Dobrý den, včera děti dostaly objednávky na knížky.Doma si vše prohlédněte a kdo má zájem, vyplní poslední list a do 25.9. vrátí do školy. DÚ: ŽA - str. 7/cvičení s hvězdičkou dokončit.Moje první psaní - str. 9. Z matematiky dnes žádný domácí úkol není. Prohlédněte i předchozí stránky a kde dětem něco chybí, společně dokončete. Pro nemocné děti: ŽA do str. 7, Moje první psaní do str. 9. Většina dětí má velmi hezké uvolňovací cviky. S dětmi, kterým to trošku nejde, doma můžete procvičovat. Kdo ještě s dětmi nechodí na logopedii, a děti to potřebují, je nejvyšší čas. Hezký víkend, tř. uč.
10.9.2020
Domácí úkoly
Dobrý den, DÚ: M - str.7/3, Moje první psaní - str.7. V ŽA zopakujeme str. 6 - vytleskávat slova, určovat krátkou a dlouhou slabiku.Kdo nestihl cvičení s hvězdičkou, doplní - vybarví správný obrázek.Dnes po první hodině Tv nám ve třídě zbylo plno oblečení - děti si nepoznají, co měly v sáčku. Vše podepisujte. Pro nemocné děti: ŽA - dodělat do str.6, Moje první psaní - do str. 7, M - do str. 7. Některé děti jsou doma už několik dní a nejsou omluveny. Rodiče musí do 2 dnů dítě omluvit - telefonicky nebo mailem.Prosím, dodržujte to. Žákovské knížky dnes nehledejte, mám je u sebe. Hezký den, tř. uč.
9.9.2020
Domácí úkoly
Dobrý den, dnes máme skvělý den, domácí úkoly donesly všechny děti. Velká pochvala dětem i rodičům! DÚ: ŽA - str.5/cvičení označené kytičkou - dokreslit stejný tvar. M - Barevné příklady - str. 1/ vybarvit políčka s číslem 3. Doma s dětmi opakujte počítání do 3 a čtení číslic. Trochu se trápíme s úklidem věcí do tašky.Někdy tam nemůžeme nacpat sešity,/ desky a penál/, které jsme ráno vyndali. Zítra máme první hodinu Tv. Kdo nemá věci na cvičení, ať si je zítra přinese. Hezký den, tř. uč.
8.9.2020
Domácí úkoly a zprávy
Dobrý den, máte pochvalu za DÚ, chyběly pouze u dvou dětí. Dnešní úkoly - ŽA -str. 4 - třetí a čtvrtý řádek, M -nový pracovní sešit: Barevné příklady -str. 1 - vybarvit jen 1 a 2. Pro nemocné děti: doplňte M - str. 5, 6/1,2. V ŽA do str. 4. Děkuji, že mi někteří odepsali na mail. Hezký den, tř. uč.
7.9.2020
Domácí úkoly a zprávy ze třídy
Máme tu první domácí úkol. M - str. 5/4 nakresli dva perníčky ŽA - str.4 - první dva řádky správně domalovat. Do ŽK jsem vlepila telefonní čísla a organizaci školního roku. Děkuji za vyplnění ŽK, jen někteří z Vás zapomněli na podpis ŠŘ - úplně vzadu.Na str. 1 mi podtrhněte kontaktní osobu, telefonní číslo, na které se během dopoledne dovolám.Děkuji.Byla bych ráda, kdybyste mi na můj mail poslali krátkou zprávu, jestli vše funguje. Někteří žáci ještě nemají desky na číslice. S chutí do DÚ. tř. uč.
|<  <<  24/25    >>  >|

nahoru webmaster