ZŠ Horšovský Týn - třída III.B
Vlasta Malá

zprávy pro rodiče
|<  <<  28/29    >>  >|
24.9.2020
Domácí úkoly
DÚ M: str.12/7. Moje první psaní str.21. Čtení písmen a číslic. Děti mají v deskách písmeno P,p. Stačí jen podepsat. Hezký den, tř. uč.
23.9.2020
Domácí úkoly
Dobrý den,na začátek jedna informace, kterou už máte v emailu. V pátek ředitelské volno není. DÚ: M: Barevné příklady str. 4/horní cvičení. Moje první psaní str.20. Děti autíčka vybarví.Čtení ŽA str. 15. Komu to nejde, čte několikrát.Chtěla bych vás poprosit, abyste si s dětmi popovídali o chování ve škole. Ve třídě o tom mluvíme neustále. Padají tu vulgární slova, děti se perou a ubližují si.Zatím se to řeší domluvou, ale nepůjde to tak do nekonečna. Mrzí mě, že několik dětí opět nemá domácí úkol.Určitě si najděte chvilku a domácí úkoly pište s dětmi. Uvidíte, co se ve škole učíme a co by mělo Vaše dítě procvičit.Bohužel, už teď se ukazuje, kdo z dětí doma netrénuje čtení číslic a písmen. A to jsme na začátku.Hezký den, tř. uč.
22.9.2020
Domácí úkoly
Dobrý den, na začátek malé připomenutí. Objednávky na knihy pouze do 25.9. DÚ: M: str. 12/1,2. Připomeňte dětem, ať si všechno po sobě hned zkontrolují. Nechávají zbytečné chyby.Podívejte se spolu na cvičení 3,4,5. Ve škole pracovaly samostatně a ne všechny to zvládly na jedničku. Škoda. Moje první psaní: str.18. Včera to děti procvičovaly na papír, dnes by to měly zvládnout mnohem lehčeji a samostatně. Čtení: ŽA str. 15/ mřížky a čtení posledních dvou řádek. Čtení písmen musí být plynulé, dlouho nepřemýšlet. Komu to nejde, přečte si několikrát. Rodiče dole podepíší. Děti mají nové písmeno vystřižené už ze školy, doma stačí jen podepsat. Nepodceňujte domácí přípravu - čtení, domácí úkoly, pořádek v penále, dostatek pastelek,... Po důkladné domácí přípravě budou děti ve škole jistější a práce nám půjde mnohem lépe.Úkoly pro nemocné děti: ŽA do str. 15, Moje první psaní do str.19, M do str.12/cv.5. Komu chybí nějaké sešity, může si pro ně přijít, nebo je mohu poslat po sourozenci. Hezký den, tř.uč.
21.9.2020
Domácí úkoly a informace
Dobrý den,posílám seznam opatření k epidemii Covid 19 na naší škole: Opatření k epidemii Covid-19 z 14.9.2021 v ZŠ Horšovský Týn: -Používání roušek je povinné ve všech prostorech školy mimo vyučovací hodinu a stravování. -Přestávky budou trávit žáci ve třídách s rouškou na obličeji, mimo osob s potvrzením od lékaře. -Třídu opustí žák pouze na návštěvu WC, jednání s vyučujícím, při změně třídy, nebo na velkou přestávku, kdy jsou děti venku a nemusí mít roušku. Nutné je dodržovat hygienu a rozestupy. -Zakazují se návštěvy žáků mezi třídami. -Nenavštěvovat školu s rýmou, kašlem, teplotou, nevolností, střevními potížemi, bolestmi kloubů a svalů. -Zdržet se jakéhokoli fyzického kontaktu jako objímání, podávání rukou apod. -Dodržovat hygienická opatření (mytí rukou, dezinfekce) a to především po fyzickém kontaktu, kašli, smrkání apod. Všechna opatření budou mít děti vlepené do ŽK. DÚ: M: Barevné příklady str.3. Psaní - domácí úkol je na PAPÍRU - dokončit kličky kolem obrázku a nějaký obrázek namalovat. Ovály i kličky jsou docela obtížné, proto by bylo dobré to s dětmi ještě doma procvičit. Od minulého týdne máme ještě stálý a nepsaný úkol, a sice čtení. Zopakujte str. 13 v ŽA - čtení i mřížky. Někteří žáci dnes dostali za hezké čtení jedničku. Hezký den, tř. uč.
18.9.2020
Domácí úkoly
Dobrý den, DÚ: M str.10/3,4.Moje první psaní str.17.Pro nemocné děti: M do str. 10, ŽA do str. 13, písanka do str. 17. Od dnešního dne začínáme doma každý den číst. ŽA str.13 - dole, procvičovat čtení písmen. Dole na stránce se rodiče podepíší.Doma můžete trénovat i diktát písmen, čísel a vkládat známá písmena do mřížky v ŽA. Děti dnes donesou domů Prvouku. Přes víkend obalte a podepište. Fixy ve škole nepoužíváme, dětem zbytečně zabírají v penále místo.Vhodnější by byla progressa, byla by hned po ruce. Hezký víkend, tř. uč.
17.9.2020
Domácí úkoly
Dobrý den,DÚ: M-Barevné příklady str.2/horní cvičení - vybarvit.Moje první psaní str.15. Děti dnes dostaly nové písmeno. Ve škole ho už rozstříhaly, stačí jen vzadu podepsat. Všechny děti mají dnes ode mě velkou pochvalu. Cvičení v M zvládly všechny na jedničku. Někomu se ještě trochu pletou jednotlivé číslice, proto doma s dětmi číslice procvičujte. Přes víkend překontrolujte pracovní sešity, obalte je a pod razítko podepište.Domácí úkoly podepisujte. Děkuji. Hezký den, tř. uč.
15.9.2020
Domácí úkoly a zprávy ze třídy
Dobrý den, dnes začnu připomenutím. Když je dítě silně nachlazené, nechte ho doma. Roušky dávejte do školy raději dvě a hlavně čisté.Kdo ještě nezaplatil 200 Kč do fondu třídy, prosím, pošlete mi to. Máme platit čtvrtky a papíry.Děkuji.Máme tu první písmeno - doma písmenko M m rozstříhejte, vzadu podepište a vložte do desek na písmena. Ty budou děti nosit do školy. DÚ - M - Barevné příklady, vybarvit 4. Moje první psaní - str.13. Doma s dětmi trénujte vytleskávání slov - určovat kolik slabik daná slova mají. Poznat, na kterou hlásku slovo začíná. Některým dětem dělá potíže úplně obyčejné vybarvování. Zkuste děti přesvědčit, ať si doma sednou a něco nakreslí nebo vybarví. Hezký den, tř. uč.
14.9.2020
Domácí úkoly a zprávy ze třídy
Dobrý den, domácí úkoly : M - str.8/2,3. Moje první psaní - dokončit str. 12. Některé děti dnes neměly úkol, proto budou mít dnešní práci delší. Začínají nám marodit děti - sledujte, co je za domácí úkol a pracujte s dětmi doma. Pokud jim to nemoc dovolí. Opakujte s dětmi stránky, které jsou hotové ze školy. Vracejte se k úkolům, které měly děti špatně. Hlídejte domácí úkoly - vždy jsou dva. Jestli máte nějaký dotaz nebo chcete své dítě omluvit, napište mail nebo zavolejte. / nejlépe do půl osmé /. Hezký den, tř. uč.
11.9.2020
Domácí úkoly a zprávy
Dobrý den, včera děti dostaly objednávky na knížky.Doma si vše prohlédněte a kdo má zájem, vyplní poslední list a do 25.9. vrátí do školy. DÚ: ŽA - str. 7/cvičení s hvězdičkou dokončit.Moje první psaní - str. 9. Z matematiky dnes žádný domácí úkol není. Prohlédněte i předchozí stránky a kde dětem něco chybí, společně dokončete. Pro nemocné děti: ŽA do str. 7, Moje první psaní do str. 9. Většina dětí má velmi hezké uvolňovací cviky. S dětmi, kterým to trošku nejde, doma můžete procvičovat. Kdo ještě s dětmi nechodí na logopedii, a děti to potřebují, je nejvyšší čas. Hezký víkend, tř. uč.
10.9.2020
Domácí úkoly
Dobrý den, DÚ: M - str.7/3, Moje první psaní - str.7. V ŽA zopakujeme str. 6 - vytleskávat slova, určovat krátkou a dlouhou slabiku.Kdo nestihl cvičení s hvězdičkou, doplní - vybarví správný obrázek.Dnes po první hodině Tv nám ve třídě zbylo plno oblečení - děti si nepoznají, co měly v sáčku. Vše podepisujte. Pro nemocné děti: ŽA - dodělat do str.6, Moje první psaní - do str. 7, M - do str. 7. Některé děti jsou doma už několik dní a nejsou omluveny. Rodiče musí do 2 dnů dítě omluvit - telefonicky nebo mailem.Prosím, dodržujte to. Žákovské knížky dnes nehledejte, mám je u sebe. Hezký den, tř. uč.
|<  <<  28/29    >>  >|

nahoru webmaster